660 471 429

#łapjaja

2020-03-16
#łapjajaMateusz Felsmann i Andrzej Rogoń (z agencji interaktywnej Twin), którzy stworzyli lapjaja.pl oraz Wojtek Walczak (z agencji strategicznej Melting Pot) to ludzie, którymi od zaraz musicie się zainspirować. Wojtek to kumpel wspomnianych wyżej panów. Facet odpowiednio wcześnie złapał się za jaja i znalazł go –  raka, skurwysyna, który – umówmy się – z automatu staje się Waszym wrogiem i wcale nie chcecie, żeby dorwał się do Waszych jajek. Wojtek przeszedł leczenie i pozbył się gnoja, a teraz wraz z kolegami ma dla Was wiadomość.

Panowie są  żywym obrazem tego, że ten temat wcale nie jest krępujący, niesmaczny, czy nie dotyczy przeciętnego Kowalskiego, bo rak, którego można odpowiednio wcześnie wykryć dzięki ich pomysłowi, dotyczy właśnie Was, mężczyzn między 20 a 40 rokiem życia.  Akcja #łapjaja nawołuje dosłownie – do złapania się za nie.

Zaczęło się od filmiku takiego równego gościa, jakim jest Yuri Drabent, na którym mówi o łapaniu. Nie ukrywa on, że jest mega zwolennikiem dobrych, społecznych akcji. Prowadzi swój funpage na facebook’u. Profil obserwuje 25 tysięcy osób. Zasięg spory, zatem odbiór był niesamowity. Sam filmik stał się natychmiastowo viralem i obejrzano go do tej pory grubo ponad pół miliona razy, ma 4,5 tys. udostępnień, a osób, które go polubiło jest już 6 tysięcy!

POZNAJ PROSTY TRICK, KTÓRY RATUJE ŻYCIE

Niby prosta sprawa, za jajka łapiecie się kilka razy dziennie, ale jeśli chodzi o prawidłowe wykrycie wroga musicie poświęcić na to przynajmniej 2 minuty. Najlepiej, jeśli zrobicie to pod prysznicem lub podczas kąpieli. Będziecie mieć dogodne warunki, żeby się odprężyć i w spokoju oddać się Waszej ulubionej czynności! Skup się i zapamiętaj.

Do badania potrzebujesz palca wskazującego i kciuka, którymi zmacasz każdy cm² swojego lewego i prawego jajka. Nie powinno Ci się spodobać, jeśli wykryjesz jakieś bolące bądź o zwiększonej wrażliwości na macanie miejsce. Wśród niepożądanych efektów obserwacji są też guzki, zgrubienia i chropowatości. Na tylnej ścianie jest małe i dość twarde zgrubienie połączone z jajkiem, ale to całkiem normalne, bo właśnie tam znajduje się nasieniowód i najądrze. Jednak każde inne niepokojące Cię zjawisko musisz skonsultować z lekarzem, i nie – w wolnej chwili, ale zaraz, natychmiast! Wczesne wykrycie i podjęte leczenie gwarantuje Ci praktycznie 100% szans na wyleczenie.
Lekarz, którego powinieneś odwiedzić to urolog, następnie wykonasz USG. Jeśli potrzebujesz wsparcia lub rady możesz skontaktować się z Fundacją Wygrajmy Zdrowie, która udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie najbardziej nurtujące Cię pytania. Leczenie, które obejmuje wycięcie nowotworu i chemię, prawie zawsze kończy się happy end’em!

DLACZEGO WAM O TYM WSZYSTKIM MÓWIMY?

Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o akcji, postanowiliśmy, że to musi być coś, co każdy facet powinien dla siebie zrobić – po prostu przebadać się, żeby nie dać się rakowi. Sklep meskiegacie.pl jest oficjalnym partnerem akcji #łapjaja i chcemy, żebyście Wy również się w nią włączyli. Powiedzcie o #łapjaja ojcu, bratu, kumplom, możecie pokazać im nasz wpis. Każdy kolejny facet, który dowie się jak umiejętnie złapać się za jajka, to jednocześnie jeden mniej ze 100, którzy umierają każdego roku z powodu raka. Wychodzimy z założenia, że świadomy siebie i swojego ciała jesteś bezpieczny! Zamień swoją codzienną rutynę bezmyślnego nawyku w pożyteczne macanie! Zrzuć #gacie i złap raka za jaja!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel