660 471 429

3 top gadżety dla maniaków rowerowych

2020-03-16
3 top gadżety dla maniaków rowerowychZnacie je? Najlepsze gadżety dla maniaków rowerowych, czyli nowinki ułatwiające życie. Niekoniecznie każdy z rowerzystów musi je posiadać, ponieważ nie są to rzeczy, bez których nie można cieszyć się jazdą. Ale jeśli lubisz gadżety, korzystanie z nich na pewno sprawi Ci wiele frajdy.

Pierwszy na naszej liście – Skylock

Skylock, czyli zapięcie rowerowe zaopatrzone w moduły Bluetooth i WiFi oraz (uwaga) niewielki panel słoneczny odpowiedzialny za zasilanie wbudowanej elektroniki. Do otworzenia zapięcia zbędne są klucze, ponieważ otworzymy je Smartfonem. Skylock może być sparowany z więcej niż jednym telefonem, więc bez kłopotu pożyczysz rower z zapięciem dziewczynie lub znajomemu. Co wzbudza nasz największy zachwyt? Skylock znajdujący się w zasięgu otwartej sieci WiFi powiadomi nasz Smartfon o próbie dobrania się do zabezpieczenia, czyli ostrzeże przed potencjalnym złodziejem. Rewelacja.

Numer dwa – iceDot Crash Sensor

Niewielki, żółty  sensor, który zamieszczony na kasku monitoruje, czy w czasie jazdy na rowerze nie przydarzył nam się wypadek, wywrotka albo potrącenie przez inny pojazd. Sensor kontaktuje się przez Bluetooth z naszym smartfonem i pod zdefiniowane wcześniej numery wysyła powiadomienie wraz z lokalizacją rowerzysty. Co w przypadku, jeśli wywrotka była niegroźna i nie potrzebujesz nagłej pomocy? Zdążysz zatrzymać sygnał, ponieważ wiadomość jest wysyłana z lekkim opóźnieniem.

Nasz numer trzy, także związany z bezpieczeństwem – Lumigrids

Doskonały i banalny sposób na bezpieczna nocną przejażdżkę – Lumigrids – urządzenie, które wyświetla przed rowerzystą świetlną siatkę. Na gładkiej drodze siatka jest równomierna, jednak wszelkie nierówności powodują jej załamanie. Lumigrids wskazuje wszelkie, często niebezpieczne nierówności terenu

A Ty, w który z gadżetów zaopatrzyłbyś się w pierwszej kolejności?
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel