660 471 429

Dlaczego Medellín uzależnia?

2020-03-16
Dlaczego Medellín uzależnia?Pierwsze skojarzenie, kiedy słyszysz Kolumbia, to…? Spoko, my też jeszcze jakiś czas temu pomyślelibyśmy o niej tylko w kategorii ojczyzny koki i jej „króla” Pablo Escabara. Nic dziwnego, przez dekady to państwo opanowane było przez kartele narkotykowe, które rządziły na ulicach, zdobywały pozycję przemocą i pieniędzmi uzyskanymi na przemycie kokainy do Ameryki Północnej. Ale my nie o tym! Chcesz zgłębić tajemną wiedzę, którą my posiedliśmy? Drugie największe miasto tego kraju leżącego w Ameryce Łacińskiej to Medellín. Okazuje się, że to zagłębie dziewiarskie i dzięki naszemu odkryciu, że to również rodzinne strony Clever Moda, Intymen, Pump! i Jor, możesz nosić #gacie z tego odległego zakątka świata.

GACIE DZIKIE JAK… MEDELLIN!

Do 2003 roku,  w odniesieniu do badań Interpolu, Medellín uznawane było za najniebezpieczniejsze miasto na świecie. Działania rządu sprawiły jednak, że narkotykowe kartele tracą swoje wpływy, a miasto staje się idealną destynacją turystyczną! Miasto z trudną i bogatą przeszłością warte jest odwiedzenia przez cały rok, gdyż średnia temperatura tam to 22 stopnie. Z tego też powodu mówi się, iż to miasto wiecznej wiosny, a wiosna… sprzyja miłości. Może dlatego, ktoś wpadł na pomysł, by w tych sprzyjających okolicznościach stworzyć uwodzicielskie #gacie od Intymen? Medellín położony jest w wąskiej dolinie, otoczony zielonymi górami i dziką przyrodą. Połączenie nowoczesnej architektury błyskawicznie rozwijającego się miasta i bajecznej przyrody sprawia, że zarówno miłośnicy spędzania czasu w miejskiej dżungli, jak i prawdziwi zapaleńcy życia na łonie natury, odnajdą coś dla siebie. My zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że to miasto jest dzikie, tak, jak bielizna, która w nim powstaje… Spójrzcie tylko na model Wild Spikes od Clever Moda.

Jeśli chodzi o ciekawostki, ze względu na swoje narkotykowe powiązania, to drugie największe miasto w Kolumbii, zyskało niechlubną sławę, która zamyka się w bardzo popularnym w Ameryce przysłowiu: „Naćpany jak mucha z Medellín”. Ale dla równowagi, jeśli chodzi o przypisane miastu cechy, jest i bardziej pozytywne wyróżnienie! W 2013 roku Medellín zdobył tytuł najbardziej innowacyjnego miasta na świecie w rankingu miast Wall Street Journal!

CO WARTO ZOBACZYĆ?

Jak przystało na jedno z najlepiej rozwijających się miast Ameryki Południowej, Medellín wyróżnia również innowacyjne podejście do metod transportu. Żeby dostać się z jednego końca miasta na drugi, możemy skorzystać z metra zawieszonego nad ziemią, które działa dokładnie tak, jak wyciąg narciarski. To idealne rozwiązanie, która umożliwia przemieszczanie się przy jednoczesnym podziwianiu zapierających dech w piersiach widoków.

Palacio de la Cultura Rafael Uribe Uribe zawsze przyciąga spojrzenia turystów i na pewno jest wart odwiedzenia. Wejście do tego biało-czarnego gotyckiego budynku jest darmowe. Polecamy również wizytę w Biblioteca España, jedną z bibliotek, których liczba w Medellín ciągle rośnie, a do której wejście jest całkowicie darmowe. Będąc w Medellín po prostu nie wypada nie odwiedzić przynajmniej jednego z licznych parków: Parco Bolívar, Parco Berrio, Parco Boston, Parco del Poblado, Parco de Belén, Parco Lleras. Obowiązkową pozycją na liście każdego turysty powinna być też wycieczka do Museo di Antioquia.

NOCNE ŻYCIE

Przepełnione miłośnikami salsy, popularnego kolumbijskiego piwa i poszukiwaczami przygód, knajpy tętnią życiem każdego wieczora. Na jedną z tych intensywnych nocy warto mieć na sobie coś wyjątkowego, porywającego i elektryzującego, takiego jak slipy Party od Intymen. Maksymalnie seksowny design, czyli elastyczny, szeroki pas z połyskiem i logiem Intymen oraz intrygujące, rzucające się w oczy kolory i idealne dopasowanie sprawdzą się doskonale na całonocne wojaże. Medellin, tak jak wszystko, co z nim związane, może uzależniać… (Mamy na myśli #gacie ;))

ZAPLANUJ SOBIE WAKACJE

Po takim wprowadzeniu czas na czyny. Z warszawskiego lotnika im. Fryderyka Chopina polecicie do Medellín i spowrotem za około 4500 zł. Podróż w jedną stronę, ze względu na przesiadki trwać może nawet 20 godzin, ale to, co na Ciebie czeka w Medellín sprawi, że zapomnisz o trudach odbytej podróży. Pakuj #gacie (koniecznie coś od Clever lub Intymen!) i leć do kraju „wiecznej wiosny”!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel