660 471 429

Facet (nie)doskonały

2020-03-16
Facet (nie)doskonałyZacznijmy od tego, że facet dokonały nie istnieje i nigdy nie istniał. Świat nie jest idealny, pełno w nim niedoskonałości i skaz, które posiadają również faceci, więc jeśli uważasz się za ideał to jesteś w wielkim błędzie. To samo tyczy się kobiet, lecz nie o nich dziś mowa.

Nie ma co się oszukiwać w dzisiejszych czasach znalezienie porządnego faceta graniczy z cudem. I nie ma w tym nic dziwnego. Więc zadajmy sobie kilka podstawowych pytań.
Jakiego faceta tak naprawdę szukają kobiety?
Co jest tak naprawdę ważne dla kobiety?
Za czym gonią kobiety?

Na wszystkie te pytania nie ma jasnej odpowiedzi, więc jeśli szukałeś złotej rady „jak w 5 min stać się lepszym mężczyzną”, to sorry.

W ostatnim czasie nasz słownik uzupełnił się o zwrot: „mężczyzny lumberseksualnego”. Większość z was już pewnie wie o co chodzi, a jeśli nie to zapraszamy do zapoznania się z artykułem Malviny Pe, który przybliży wam to zjawisko. Można powiedzieć, że taki typ mężczyzny się teraz sprzedaje i wiele kobiet uznaje taki ich za „ideał”, dlatego też widzimy zjawisko masowego zapuszczania brody, narzucania na siebie kraciastych koszul i udawania twardzieli. Ale czy to ideał mężczyzny? Raczej nie, dlatego skupimy się nie na wyglądzie, lecz na tym co jest w środku. Brzmi to tanio, ale to prawda.

Dawno temu było łatwiej. Dobry partner dla kobiety był silny i potrafił dogonić mamuta, dlatego wszyscy byli syci przez długi czas. Dawał poczucie bezpieczeństwa, kobiety do niego lgnęły, miał władzę i prawo do najlepszej jaskini. Nie wymagało się ogłady i znajomości literatury, jednak dziś tak naprawdę niewiele się zmieniło. Mamutem jest dobra praca, a jaskinie to mieszkania i domy w dobrych lokalizacjach. Wraz z rozwojem cywilizacji do listy cech pożądanych dodaje się wrażliwość, kulturę, ogładę itd. Podświadomie kobiety szukają jednak kandydata o cechach, które świadczą o jego zdolności do polowania. Nie znaczy to, że musisz być dwumetrowym samcem o zaroście bujnym, jak las tropikalny. Fatalnie odbierany może być rosły chłop, któremu brzuch zasłania świat, nogi wykrzywiają się w X, chodzi opatulony w szalik i czapkę przy temperaturze +10 stopni, a zamiast basenu sportowego wybiera jakuzzi. Taki mamuta nie dogoni. Do tego jeszcze temperament księgowego i katastrofa gotowa.
Dobra rada: Popatrz w lustro i odpowiedź sobie kim jesteś!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel