660 471 429

Jak dbać o luksusową bieliznę?

2020-03-16
Jak dbać o luksusową bieliznę?
Jeśli zastanawiałeś się jak dbać o swoją ulubioną, luksusową bieliznę, przychodzimy z odsieczą i przedstawiamy poniżej kilka porad. Pranie luksusowej bielizny wymaga większej uwagi i przestrzegania kilku zasad.

Traktując swoją najważniejszą część garderoby zgodnie z poniższymi instrukcjami przedłużysz jej żywotność i zapobiegniesz zniszczeniom, a w efekcie będziesz cieszyć się z jej posiadania w nienagannym stanie jeszcze dłużej!

Jak prać luksusowe #gacie?

Jeśli pierzesz bieliznę, staraj się wypełnić bęben do maksymalnie 1/3 jego pojemności. Zaleca się również osobne pranie bielizny i innych części garderoby. Warto także posegregować #gacie przed każdym praniem kolorystycznie, by nie narazić ich, mimo iż to praktycznie niemożliwe, na przebarwienia powstałe przy kontakcie z innymi kolorami.

Wybierając program w swojej pralce, jeśli masz taką możliwość, ustaw taki, który służy do prania delikatnych tkanin bądź bielizny. Oprócz tego zawsze zwracaj uwagę na metkę, która informuje o tym, w jakiej maksymalnej temperaturze możesz poddać bieliznę praniu. Pamiętaj, żeby nigdy nie używać wybielaczy czy innych silnych środków. Stosuj tylko delikatne detergenty. Dobrym pomysłem jest prać bieliznę w środkach, które przeznaczone są do pielęgnacji odzieży dla dzieci i niemowląt.

Dodatkową ochronę zapewni również używanie zamykanych woreczków, przeznaczonych specjalnie do prania  w nich delikatnej i luksusowej bielizny. Służą one ochronie  tkaniny przed zniszczeniami w bębnie pralki oraz mechaceniem.

Luksusowa bielizna nie powinna być poddawana wirowaniu czy wykręcana i wyżynania ręcznie, co mogłoby spowodować jej uszkodzenia mechanicznie, a tego przecież dla naszych ulubionych #gaci nie chcemy.

Najlepiej ją tylko odcisnąć i rozłożyć do wyschnięcia. I tu pojawia się kolejna przestroga – należy unikać suszenia w automatycznych suszarkach, czy pozostawiania tej części garderoby na słońcu, przez co mogłaby stracić swoje kolory.

Jeszcze raz w skrócie:
…od teraz możesz być pewien, że dbasz o swoje #gacie prawidłowo.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel