660 471 429

Jockstrap – bielizna jakiej nie znacie

2020-03-16
Jockstrap – bielizna jakiej nie znacieW ostatnich latach bielizna typu jockstrap stała się powrzechnym elementem mody męskiej. W obliczu rosnącego zapotrzebowania, producenci starają się wprowadzać na rynek jeszcze bardziej dopasowane modele, wykonane z najlepszej jakości tkanin zapewniających najwyższy komfort użytkowania. Design jockstrapów przyciąga uwagę i niczym nie przypomina już pierwszych produkowanych modeli tego typu.

Bielizna odkrywająca pośladki stała się mocną alternatywą dla typowej bielizny męskiej, takiej jak slipy, czy bokserki. Dobrze dopasowany jockstrap sprawdza się doskonale w sytuacjach, gdy potrzebujemy komfortu lub chcemy zaskoczyć nowoczesnym designem w sypialni.

Nietrudno domyśleć się, że początki jockstrapów nie są aż tak efektowne, jak aktualnie oferowane modele. Historia jocksów rozpoczęła się w świecie sportu. Pierwsze modele stworzono około 1874 roku. Suspensorium chroniło genitalia rowerzystów, poruszających się po brukowanych uliczkach Bostonu. Mniej więcej w tym samym okresie ochraniacze z wkładką zaczęli stosować hokeiści.

Bielizna typu jockstrap, zaopatrzona w sztywną wkładkę chroniącą jądra i penisa przed urazami, stosowana jest od lat m. in. przez graczy amerykańskiego footbalu, bokserów i zapaśników. Suspensoria sportowe mają za zadanie nie tylko podtrzymywać genitalia, ale także chronić je przed urazami. Obecnie produkowanych jest wiele specjalistycznych rodzajów ochraniaczy, przeznaczonych do konkretnych dziedzin sportu. Suspensoria do sportów typu hokej mają bardzo obszerne ochraniacze, które krępują nieco ruch zawodników. Suspensoria dla zawodników sztuk walki nie mogą krępować ruchu, więc są bardziej podłużne i układają się wzdłuż ud.

Swobodny dostęp do pośladków sprawił, że jockstrapy przez długi czas były kojarzone głównie ze środowiskiem gejowskim. Obecnie jockstrapy produkowane są przez czołowych producentów bielizny męskiej, także w wersjach do codziennego użytkowania (Pump! Underwear, Andrew Christian, Aussiebum). Jockstrapy, często traktowane jak zabawka erotyczna, bardzo szybko przedostały się do heteroseksualnych sypialni. O ich popularności wśród par damsko-męskich świadczy ogromny wzrost sprzedaży odnotowywany w okresie świątecznym, walentynkowym i sezonie ślubnym (wieczory panieńskie i kawalerskie) oraz znaczny wzrost liczby konsumentów płci żeńskiej decydującej się na zakup owego produktu.
Reklama jockstrapów z 1941 r.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel