660 471 429

Kasa to nie wszystko!

2020-03-16
Kasa to nie wszystko!Powiedzcie mi, kto lubi skąpców lub szpanerów ? No właśnie nikt, a tym bardziej kobiety!

To właśnie stosunek do pieniędzy pokazuje wiele cech mężczyzny. Kobiety zwracają na to szczególną uwagę, ponieważ szukają odpowiedzi na pytanie czy jesteś hojny, odpowiedzialny czy też rozsądny? Jeśli chcesz wiedzieć co robić, aby nie wyjść na skąpca, mamy dla Ciebie kilka rad.

1. Zero szpanowania

Jak już wcześniej wspominaliśmy, nikt nie lubi szpanerów. Zdecydowana większość kobiet ceni sobie w mężczyznach rozsądek i klasę. Nie ma nic gorszego niż udawanie bogacza zarabiając średnią krajową. Jeśli chcesz poznać kogoś na dłużej niż jedną noc, nie staraj się szastać pieniędzmi na lewo i prawo, a zachowaj się z klasą.

2. Zabawa w „Kto płaci ?”

Żyjemy w czasach, kiedy w codziennym życiu zasady savoir-vivre są mocno naginane, a wręcz pomijane. Dziś w momencie przyjścia kelnera z rachunkiem zaczyna się swoista zabawa. Przy obecnym zrównaniu praw mężczyzn i kobiet trzeba być bardzo ostrożnym. Dlatego też polecamy artykuł Lamode, który rozwieje wszelkie wątpliwości :).

Artykuł: Etykieta towarzyska – Kto płaci w restauracji

3. Syndrom „Mikołaja”

Kobiety wcale nie liczą, że będziesz obsypywał je drogą biżuterią, toną kwiatów i milionami czekoladek. Większość kobiet czuje się skrępowana dostając drogie prezenty, ponieważ zostają postawione pod ścianą. Drogie prezenty zobowiązują nawet, jeśli powiesz magiczne „to bez okazji” lub „chciałem Ci kupić coś ładnego”.

Jak powinien wyglądać prezent idealny? Prezent, który sprawdzi się w każdej sytuacji musi być po pierwsze nie zobowiązujący, aby nie wprawiał w zakłopotanie. A po drugie osobisty, ponieważ odpowiednio dopasowany prezent świadczy o tym, jak dużo wiesz o danej osobie.

4. Dziel się!

Nawet, jeśli nie zarabiasz milionów, powinieneś potrafić się dzielić. Będą w restauracji zostaw obsłudze napiwek. Oczywiście, nie można mylić rozsądku ze skąpstwem, dlatego też złotą zasadą jest zostawianie napiwku w wysokości 5-10 % całej kwoty rachunku. Gdy na ulicy zaczepi Was bezdomny i poprosi o pieniądze nie odwracaj się i nie udawaj, że nie słyszysz. Pójdź z nim do pobliskiego baru i zamów ciepłą zupę. Gwarantujemy, że będą to najlepiej wydane pieniądze w Twoim życiu.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel