660 471 429

Kitesurfing – pasja nie od czapy!

2020-03-16
Kitesurfing – pasja nie od czapy!DLACZEGO KITESURFING TO PASJA NIE OD CZAPY?

Lato: prażące słońce i piaszczysta plaża nad brzegiem akwenu – dla wielu z Was tak właśnie wyglądają wymarzone wakacje. Jest jednak grupa osób z pewną pasją, dla których do tego wszystkiego dołożyć trzeba jeszcze kitesurfing. Co to takiego? Może i Ty zdecydujesz się na takie aktywne spędzanie czasu? Przeczytaj!

Kitesurfing, mimo iż wydaje się trudną dyscypliną, wcale taki nie jest. Aby nauczyć się kitesurfingu wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. A i dojście do samodzielności nie zajmuje długich i żmudnych godzin treningowych – 10-godzinne szkolenie pod okiem fachowego instruktora, sprawia, że jesteśmy w stanie sami wyruszyć na podbój wodnych akwenów. Kitesurfing to sport wodny, który technicznie przypomina windsurfing, różni się jednak prowadzeniem deski – prowadzi się ją tak jak podczas jazdy na fali – na krawędzi. Żeby deska mogła poruszać się, konstrukcja wyposażona jest w latawiec, który zakładany jest przez samego kitesurfera. Sprzyjające kitesurfingowi wiatry spotkacie na akwenach słodkowodnych oraz morskich, na przykład na naszym rodzimym morzu Bałtyckim.

CO WSPÓLNEGO MA 36KNOTS Z KITESURFINGIEM?

Nie da się ukryć, że podczas zmagań na wodzie, bawiąc się i walcząc z wiatrem oraz będąc pod otwartym niebem, gdzie praży słońce, potrzebna jest naszej głowie ochrona. Zawodowi, jak i hobbystyczni kitesurferzy wiedzą jak zabezpieczyć się przed warunkami atmosferycznymi w skuteczny oraz stylowy sposób. Wybierają oni czapkę 36KNOTS! Marka ta towarzyszy wielu oficjalnym imprezom kitesurfingowym, takim jak Virgin Kitesurfing Armada 2015, a nosi ją między innymi australijska surferka Jacqui Hockaday.

Inspiracją dla powstania 36KNOTS było podarowanie w 1980 roku wełnianej, własnoręcznie stworzonej czapki marynarzowi przez jego dziewczynę. Niezniszczalna czapka już ponad 35 lat chłonie endorfiny i adrenalinę. Porywał ją wiatr, tonęła i przemarzała na wylot. Była poduszką, ręcznikiem, opatrunkiem i sygnałem S.O.S. Do dziś daje radę niezależnie od pogody i klimatu. Latem i zimą. Wszędzie, gdzie jest wiatr i woda w dowolnym stanie skupienia. Stworzona została absolutnie doskonała czapka dla surferów.

Każdą czapkę wykonuje się ręcznie, zwracając uwagę na wszystkie najdrobniejsze detale, które decydują o jej trwałości. 36KNOTS mają jeszcze kilka innych cech, które przypadną do gustu prawdziwym surferom oraz po prostu wszystkim dbającym o naszą planetę. Bawełniane czapki tego producenta wykonane są w 100% z recyklowalnej przędzy, którą następnie splata się ręcznie w 2550 precyzyjnych węzłów, aby nadać im ostateczny kształt. Nawet kartonowa etykietka, która dołączana jest do każdej czapki, została ręcznie wycięta z recyklowalnego papieru i ostemplowana własnoręcznie logiem 36KNOTS.

Ale 36KNOTS nie musi towarzyszyć Ci tylko na wodzie. Dzięki bogatej kolorystyce ta czapka to propozycja dla każdego bez względu na płeć oraz tryb życia. Możesz nosić ją na co dzień, kiedy na zewnątrz pogoda aż zachęca do założenia kolorowej, wygodnej i ciepłej beanie. Wybierz ją na deskę, czy na rower. Zabierz ją wszędzie tam, gdzie jej urok i funkcjonalność będą niezastąpione!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel