660 471 429

Męski makijaż... Czy granice jeszcze istnieją?

2020-03-16
Męski makijaż... Czy granice jeszcze istnieją?Kolejny powrót do kontrowersyjnego filmiku który trafił na pierwsze strony blogów modowych i nie tylko! Jakub Król, czyli nastolatek który odważył się zaprezentować publicznie makijaż do szkoły.

Przypudrowanie „noska” przez Panów stało się modne już jakiś czas temu kiedy to wizażyści rozpowszechnili lekki make-up na ślub. Trochę podkładu, wyrównanie i podkreślenie brwi oraz depilację. Tylko czy pełny makijaż wykonywany przez mężczyzn zyska większą ilość fanów?
Oglądając teledyski, koncerty często widzimy czarne kreski na oczach rockowych wykonawców, kolorowe cienie niczym u Davida Bowiego lecz zwykle traktowaliśmy to jako wygląd artystyczny. Bardzo często pełny makijaż kojarzony jest również z Drag Queen, czyli z mężczyznami przebierającymi się za karykaturę kobiety. Część z nas nabrała już do tego dystansu i stało się to dla większości normalne.

Jednak film o którym mowa wcześniej wywołał falę komentarzy po dwóch stronach barykady. Jedni wylewają hejt za hejtem jednocześnie życząc młodemu chłopakowi śmierci. Inni-uważają za odważnego, a nawet za ideał faceta w dzisiejszych czasach. No właśnie… ideał faceta?

Uważa się, że im bardziej zadbany mężczyzna, im lepiej ubrany, tym bardziej pociągający i seksowny. Kobiety już dawno zapomniały o typowym Januszu w obdartych spodniach i za dużej bluzie.
Marki kosmetyczne wprowadzają coraz więcej produktów przeznaczonych tylko dla Panów i TAK! Mówimy tu o tuszu do rzęs, specjalnych cieniach do powiek itp itd.

Przesada czy codzienność? Tak naprawdę czas i Wy mężczyźni pokażecie nam czy  make-up będzie czymś normalnym czy może to przejściowa moda. Tymczasem, my wiemy co jest tak naprawdę męskie i zapraszamy na naszą stronę MeskieGacie.pl
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel