660 471 429

Odważni czy samobójcy? cz. I

2020-03-16
Odważni czy samobójcy? cz. IZa sporty ekstremalne można uznać w zasadzie wszystko co dzieję się wokół nas. Codzienne czynności mogą przyczynić się do poczucia adrenaliny w naszym ciele. Surfing, narciarstwo, czy skeleton-wszystko to znamy i na pewno jakaś (może nieduża) część z Was uprawia te sporty.  Jednak istnieją na świecie rzeczy, o których mało kto ma pojęcie, mieszkając w Polsce. Oto kilka dyscyplin które w 100% dostarczą dawkę emocji! Spróbujecie?

1. ŻYWCOWANIE

To nic innego jak samotna wspinaczka. Nie chodzi tutaj oczywiście o pójście w góry w pojedynkę. Chętni przeżyć rzucają się na skały bez żadnego zabezpieczenia. Tak-zero lin, zero asekuracji, zero pomocników. Tylko człowiek i natura sam na sam ze sobą. Najlepszy w tej dziedzinie Alex Honnold jest w stanie pokonać Nos El Kapitan w 5 godzin 49 minut gdzie przeciętne zdobycie szczytu, zajmuje od 2-4 dni. Mówi się, że osoby zajmujące się tym sportem mają toksyczne związki, uciekają od problemów lub są chore psychiczne. Często wypowiadają się, że szukają w tym sporcie śmierci. Cóż, różne mamy opinie na ten temat ale zapraszamy Was do zgłębienia wiedzy.

2. SKOK NA BUNGEE Z KROKODYLAMI

I nie chodzi tutaj o to, że krokodyle skaczą razem z Wami. Chodzi o to, że Wy możecie zostać pożywką dla tych dzikich stworzeń! Australijczycy chyba już niczego się nie boją, skoro wymyślili coś tak niebezpiecznego. Skok jak każdy inny skok na bungee. Różnica jest jedynie taka, że skaczesz nad wodą pełną krokodyli. Jedna pechowa sekunda i możesz pozbyć się swojej głowy. Po co? Nikt tego nie wie, prócz tych, którzy spróbowali.

3. EKSTREMALNE PRASOWANIE

Oczy Was nie mylą, a na pytanie czy wymyślił to facet chyba nie musimy odpowiadać. Żona daje Wam za zadanie prasowanie bielizny, ubrań i innych tego typu rzeczy.. Zaczynacie robić to w salonie przed telewizorem. Po czasie Wasze oczy aż same zamykają się ze znużenia. Dlaczego więc nie wyjść z tym wszystkim na świeże powietrze? Jeszcze lepiej! W góry, nad morze albo gdzie tylko zechcecie! To wszystko prawda. Pewien mężczyzna zapoczątkował prasowanie w terenie, a niektórzy nawet chcą by ten „sport” był na olimpiadzie. Co Wy na to?

*tak, on tam prasuje

Takich sportów i „sportów” jest o wiele więcej, o niektórych powiemy w kolejnej edycji wpisu. Może Wy znacie jakiś ciekawy sport zagrażający naszemu życiu? Podzielcie się! Tymczasem zapraszamy na MeskieGacie.pl – bielizna ekstremalna.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel