660 471 429

Szorty, slipy, czy bokserki – jakie kąpielówki wybrać?

2020-03-16
Szorty, slipy, czy bokserki – jakie kąpielówki wybrać?Jeśli od lat trzymasz w szafie kąpielówki, które mają służyć Ci jeszcze przez kilka następnych sezonów, najwyższa pora zmienić nawyki. Oczywistą sprawą jest, że szortów kąpielowych używasz okazjonalnie. Jedynie okres urlopu to moment, w którym widzą światło dzienne niemal codziennie. Niemniej jednak ta część garderoby także się zużywa.

Kąpielówki eksploatujesz rzadziej, ale intensywniej. Piach i kamienie, na których siadasz, ciągła styczność z kosmetykami, prażącym słońcem, słoną lub chlorowaną wodą. Wszystkie te czynniki zostawiają ślad nawet na sztuce z markową metką. Nadal uważasz, że Twoje pięcioletnie #gacie wyglądają jak nowe? Przeczytaj wskazówki i odśwież szafę zanim dopadnie Cię lato. Poznaj dostępne na rynku, najpopularniejsze kroje kąpielówek.

SLIPY

Krojem przypominają męskie slipy, mniej lub bardziej wycięte po bokach. Najbardziej skąpe nazywane są slipami bikini. Slipy ściśle przylegają do ciała, ale odpowiednio dobrany rozmiar nie powinien w żaden sposób wpijać się w ciało, ani krępować ruchów. Slipy poleca się panom o proporcjonalnej sylwetce, którzy chcą optycznie wydłużyć nogi.

BOKSERKI

Przylegające do ciała kąpielówki z dłuższą nogawką, dobrze prezentują się na sylwetce z mniejszym brzuszkiem i kształtnymi pośladkami, polecane panom z dłuższymi nogami. Przy niższym wzroście optycznie skracają nogi.

SZORTY

Wyglądem przypominają krótkie, luźne spodenki sportowe. Markowe szorty powinny schnąć bardzo szybko, więc po opuszczeniu plaży mogą spełniać rolę luźnego stroju codziennego. Panom z szerszymi udami zaleca się ostrożne dobieranie tego fasonu.

BERMUDY

Coś pomiędzy dłuższymi spodenkami, a rybaczkami. W bermudach nogawka kończy się w okolicach kolana. Dłuższe kroje skracają nogi, przez co polecane są panom wysokim ze szczupłymi nogami. Podobnie jak szorty – są krojem uniwersalnym.

Szukając właściwego fasonu i wzoru kąpielówek, warto wybrać sklep specjalizujący się przede wszystkim w sprzedaży bielizny i kąpielówek męskich. Zwracając się z prośbą o fachowe doradztwo uchronisz się przed nieudanym zakupem. See you on the beach!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel